Утеплення фасаду. Рекомендації.

Підготовка основи

Основа спочатку очищається від висолів, іржі, жирів і цвілі.  З нього віддаляється оздоблювальний шар, який втратив зчеплення з поверхнею конструкції. 

 Далі необхідно очистити великі вибоїни та тріщини підстави, на які буде накладатися утеплення, від залишків зруйнованого матеріалу. 

Укоси дверних і віконних прорізів будівлі, яке ремонтується, теж очищають від штукатурки і облицювання.  Зазвичай для цього застосовують зубила, скарпеля і молотки.  Очищена поверхня грунтується, а потім вирівнюється розчинної сумішшю. 

Грунтування вологовбирних основ

Грунтування великих тріщин і вибоїн сприятиме не надто швидкому висиханню розчину, на якому кріпляться термоізоляційні плити.  Так у Вас вийде максимальна міцність.

  Дрібні і середні тріщини підмазують шпателем вручну.  Поперечним рухом тріщина заповнюється сумішшю розчину, а поздовжнім - вирівнюється поверхня конструкції.  Якщо на поверхні підстави присутні дрібні подряпини або тріщини шириною до 2 мм, їх не обов'язково закладати розчином.  Це стосується і нерівностей до 10 мм.  Якщо ж вони перевищують 10 мм, необхідна грунтовка і вирівнювання сумішшю розчину.

  Якщо шар нанесеної розчинової суміші виходить занадто товстий для вирівнювання її поверхні, на стіну приклеюються шматочки утеплювача. 

У разі поява грибів, мохів або порослі в процесі експлуатації будівлі, поверхня очищається щітками, обробляється, а потім висушується. 

Всі подальші роботи по утепленню фасадів на поверхні, можуть проводитися тільки через три дні після закінчення підготовки основи.  Укріплена теплоізоляція вимагає максимально очищеної поверхні зовнішньої стінової конструкції. 

Закріплення цокольних профілів

Профілі застосовуються з шириною полиці, що відповідає товщині плит використовуваного утеплювача.  Перед кріпленням полички профілів обрізають пилкою-ножівкою.  При цьому кут повинен становити 45 ° для полички, яка буде розташовуватися перпендикулярно до стіни і 90 ° - для полички, паралельної стіні.  Профілі кріпляться на відстані 300-400 мм нижче перекриття підземного поверху (підвалу) до цоколю будівлі.  Використовуються дюбеля з шайбами ​​діаметром 6 мм, які монтують на відстані 35 см один від іншого. 

Закріплення теплоізоляційних плит

Нанесення розчинної суміші на ізоляційні плити Клейова суміш розчину наноситься на пінополістирольні плити утеплювача одним із таких способів: 

  •  Смуговий застосовується, якщо нерівності на поверхні не досягають 10 мм.  Розчинна суміш наноситься на поверхню плити у вигляді смуг на  відстані   20 мм від краю по всьому периметру плити, а потім - посередині.  Щоб уникнути повітряних пробок при наклеюванні, в смугах по периметру плити залишаються розриви. 
  • Маячковий використовується, коли поверхня стіни має нерівності до 15,0 мм.  Розчинна суміш наноситься на поверхню плити у вигляді смуг на відстані 20 мм від краю по всьому периметру плити шириною 60 мм і висотою 20 мм.  А потім - у вигляді маячків діаметром 100 мм висотою до 20 мм з розрахунку 5-8 штук на плиту (0,5 кв.м).  Розмір плити - 0,5 × 1,0 м. Смуги по периметру повинні мати розриви. 
  • Суцільний- поверхня стіни має нерівності до 5 мм.  Розчинна суміш наноситься по всій поверхні плити зубцюватим шпателем з розміром зуба 10 × 10 мм. 
  •  

Проміжок часу між двома етапами не повинен перевищувати 20 хвилин.  Плити слід приклеювати впритул одна до одної в одній площині.  Відстань між ними повинна становити менше 2 мм.  До затвердіння суміші розчину необхідно видалити її залишки.  Після закінчення 3 діб після установки плит можна братися за пристрій захисного шару.  Якщо склад не затвердіє, почекайте ще кілька діб. 

Приклеювання ізоляційних плит

Плити утеплювача зміцнюють на конструкції від низу до верху, встановлюючи перший ряд на перфоровані цокольні профілі.Щоб плита щільно прилягала до основи, потрібно її спочатку докласти на відстані 2-3 см від проектного положення, а потім притискати за допомогою дерев'яного напівтертка, одночасно усуваючи з посади в проектне положення.  Після цього плиту не можна рухати, інакше з'єднання з підставою може ослабнути.  У разі неміцного приклеювання, плиту потрібно відірвати, очистити її і стіну від залишків суміші, покрити тильну сторону плити новим шаром і заново приклеїти.  При приклеюванні плит утеплювача до поверхні зовнішніх огороджувальних конструкцій, не допускається попадання клейової розчинної суміші в шов між ними.  Деформаційні шви між плитами утеплювача заповнюються пенополіетіленовие джгутами, круглими в перерізі, і закриваються герметиками. 

Джгути повинні бути трохи більше в діаметрі.  Після установки в шов, вони повинні бути обтиснуті приблизно на 30%, і по перетину придбати форму овалу. 

Для нанесення клей-піни слід використовувати монтажний пістолет.  Тримаючи його балоном вгору, необхідно зберігати достатню відстань між розпилювачем і плитою для правильного нанесення клею.  Наносячи його по периметру плити, необхідно відступати приблизно на 2 см від країв.  Роблять також додаткову смугу через центр плити, розташовуючи її паралельно довгим сторонам.  Далі плиту притискають до основи довгою рейкою.  У цей час можна коригувати рівність поверхні пінополістирольних плит. 

Шліфування поверхні теплоізоляційних плит

До шліфуванню пенополістрілових плит можна приступати тільки після затвердіння клейової суміші, тобто через 2-3 дня.  Можна застосовувати терку, обмотану грубим наждачним папером.  Цим прибираються перепади між площинами плит. 

Пристрій армованого гідрозахисного шару

Додаткове зміцнення захисного шару в кутах віконних і дверних прорізів Кути прорізів додатково зміцнюють ще одним захисним шаром армуючої сітки з мінімальними розмірами 35 × 20 см. Шар додають для попередження появи косих тріщин.  Вони утворюються зазвичай від початку кута отвору. 

Посилення кутів металевими профілями

Кути будівлі і укоси віконних і дверних прорізів слід посилити металевими перфорованими куточками.  Їх закріплюють за допомогою розчинної суміші.  Найбільш ефективним є використання куточків, обклеєних в заводських умовах смугою сітки. 

Додаткове зміцнення захисного шару на стінах першого поверху

На зовнішній стіні рівня першого поверху слід повторити захисний шар додатковим шаром сітки, що дозволить уникнути механічних пошкоджень.  Роботи слід винести як мінімум на 2 м над рівнем землі. 

Пристрій основного захисного шару

До накладання основного захисного шару суцільним армуванням склосіткою можна приступити після висихання додаткових укріплених шарів.  За допомогою сталевої терки (напівтертка) рівномірно наноситься розчинна суміш товщиною близько 2 мм і шириною близько 1,1 м зверху вниз. 

Укладання армуючої склосітки

На другому етапі сітка розрізається на потрібні по ширині шматки.  Прикладається до свіжого розчину і рівномірно втапливается.  Рекомендуємо уникати сильного натягу і поглиблення до самої плити.  Сітка повинна бути покладена між двома шарами суміші.  Для укладання використовуйте сталеву тертку або напівтерток.  Сусідні смуги сітки повинні перекривати один одного на 5-10 см. Використовувати краще сітку зі скловолокна зі спеціальним просоченням, стійкою до лугів, і має сертифікат відповідності. 

Нанесення другого шару по армуючої сітки

В черговий операції на свежеклеенную сітку наноситься другий шар розчинної суміші товщиною близько 2 мм, щоб така перестала бути помітною.  Поверхня цього шару потрібно якомога ретельніше розрівняти сталевою теркою. 

Формування кутів

Кути віконних і дверних прорізів, а також кути будинку, найкраще формувати кутовий теркою. 

Усунення дрібних нерівностей

Наступного дня захисний шар, армований сіткою, ще не дуже міцний.  У цей момент можна прибрати сліди від терки за допомогою наждачного паперу і, якщо є необхідність, закрити дрібні поглиблення.